Kastamonu Kaplıcaları

1
389
gösterim

Giricik Suyu

Araç İlçesi, Mesudiye Mahallesinde bulunan “Giricik Suyu” nun egzamalar için tedavi edici olduğu bilinmektedir.

Acı Su

Kastamonu il merkezinde Duruca Köyünde “Acı Su” adıyla bilinen tabii soda suyu çıkmaktadır.

Ayazma

Pınarbaşı, Ilıca Köyündeki Roma Dönemi “Ayazma” kullanım harici durumdadır.2002 yılında yapı onarımı ve suyun kullanımı için programa alınmıştır.

Çamur

Araç, Boyalı Nahiyesinde Mendik Köyündeki “Çamur” eklem ağrılarını tedavi edicidir.Pınarbaşı İlçesi Muratbaşı Köyünde Kanlıçay kenarındaki çamur ekzama, romatizma, ağrılarını tedavi edicidir.

Sarılık suyu

Araç, Sıra Gömü Yaylasındaki “Sarılık Suyu” sarılık hastalığına iyi gelmektedir.

Fatmanın oğlu

Araç, Yuvalca Yaylasında “Fatmanın Oluğu”nun mide ve böbrek hastalığını tedavi edici olduğu bilinmektedir.

1 YORUM

  1. 12 Haziran 2012 20:36 by Erdem Kırmızıgfcl Merhabalar;Bir kamu kurumunda mfchendis olraak e7alışmaktayım. Aynı kurumda e7alışan bir meslektaşımın bir gfcn apse yapmış olan rahatsızlığından dolayı Ore7un Beye bu tedaviyi yaptırdığını f6ğrendim. Bende de yaklaşık 1.5-2 senedir aynı rahatsızlık olmasına rağmen hem henfcz ciddi bir ağrı yapmamasından (henfcz apse yapmamış olmasından dolayı) hemde kesin amelyat olacak olduğum ie7in sfcrekli erteleyip ihmal ediyordum. Arkadaşımdaki mfcthiş hızlı ve zahmetsiz iyileşmeyi birzat gf6rfcnce, c7ok iyi araştırdım ve tfcm “e7ok yfcksek tekrarlama riski” yorumlarına rağmen, fenol tedavisine karar verdim. d6ncelikle anlayışından, uzun uzun eksilerini, artılarını anlatmasından, kafamdaki her soruya nazike7e, gfcler yfcz ve sabırla cevaplamalarından f6tfcrfc Ore7un Beye e7ok teşekkfcr ediyorum. (Yaptırın veya yaptırmayın, mutlaka kendisine bir muayene olun) Diğer arkadaşların da dediği gibi, şu an altı ay gee7ti, 1. aydan itibaren Allah’ın izni ile tamamen dfczeldim c7ok Şfckfcr. Tabi ki bu tekrarlaması mfcmkfcn değil demek değil. Zaten tedaviden daha f6nemlisi, bu rahatsızlığa neden olan sebepleri ortadan kaldırmak. Bunun ie7in de lazer epilasyon yaptırıyorum. d6zellikle şunu sf6ylemeliyim ki, maddi kfclfeti e7ok makul. Başarısız olacağından e7ok fazla şfcpheleriniz varsa bile, kfclfetinin dfcşfcklfcğfc, denemeye değer kılar bence.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here